INFORMACIJA

Nėra standartinių sprendimų, nes tiesimo vietos yra skirtingos – skirtingas gruntas ir sąlygos.

Uždaru būdo metodų  renovuojant ar klojant vamzdynus nėra mažai; tai ir kryptinis gręžimas, vamzdynų montavimas dėkle, mikrotuneliavimo būdas ir pan.

Pigiau ir patikimiau kloti vamzdynus atviru būdu, tačiau tai ne visada yra įmanoma.

Parinkti tiesimo būdą, suderinti projektą patariama palikti specialistams, nes projektuojant ir klojant tinklus, reikia prisiminti, kad po žeme bus ne tik jūsų tinklai, bet gali būti  ar jau yra  dujotiekis, telefono linijos, šiluminės trasos, drenažai, kuriuos pažeidus gresia didelės baudos.

Taip pat reikia prisiminti, kad yra kultūros paveldo archeologinės vietos, kur kasti be archeologinės priežiūros draudžiama.

Kitaip tariant, ir vienas, ir kitas tiesimo būdai turi savo privalumų ir trūkumų, viskas priklauso nuo situacijos, vietovės sąlygų ir pagrindinio faktoriaus – savikainos.

Įrengiant kelią ar tvarkant gerbūvį, siūlome  darbų algoritmą:

1.      Atlikti kelio trasos ar aikštelės nužymėjimus vietoje („išmušimas“).

2.      Pašalinti augalinį gruntą, kelmus ir pan.

3.      Pašalinti durpes iš po žemės sankasos. Žinoma, jeigu yra durpių – įrengiamas drenažas(jeigu reikia).

4.      Įrengti žemės sankasą.

5.      Įrengti šalčiui atsparų sluoksnį: smėlio, smėlio-žvyro ar žvyro.

6.      Įrengti pagrindo sluoksnį – skaldos, žvyro-skaldos.

7.   Įrengti viršutinį dangos sluoksnį – asfaltbetonį ,trinkelių dangą ar pan.

Įrengiant kelius rekomenduojama naudotis Lietuvos automobilių direkcijos statybos rekomendacijomis, gamintojo rekomendacijomis ir, žinoma, projektu.

Statybos darbų žurnalas yra privalomas statybos darbų vykdymo dokumentas, kuriame aprašoma statinio statybos eiga, atliktų darbų kokybė ir pan. Žurnalą privaloma pildyti statant naujus, rekonstruojant, kapitališkai remontuojant, griaunant esamus statinius, kurių statybai reikalingas statybos leidimas, neatsižvelgiant į tai, kokiu būdu (ūkio ar rangos) statiniai statomi.

Viskas priklauso nuo to, kiek sunaudojate vandens, kokia vandens kokybė, kiek reikia mokėti už nuotekų išvežimą ir, žinoma, ar yra galimybė prisijungti prie centralizuotų tinklų ar įmanoma įrengti tik vietinę autonominę vandens tiekimo ir nuotekų šalinimo sistemą.

Prisijungimo sąlygas taip pat nustato tam tikro rajono savivaldybė – išduoda projektavimo technines sąlygas.

Ne visada yra galimybė prijungti prie centralizuotų tinklų ir atvirkščiai – ne visada leidžiama įrengti autonominę vandens tiekimo ir nuotekų šalinimo sistemas.

Statytojas kreipiasi į savo miesto ar rajono savivaldybę, užpildo prašymą sąlygų sąvadui gauti ir gauna nustatytos formos projektavimo technines sąlygas. Toliau belieka kreiptis į projektuotoją, gauti leidimą inžinerinių tinklų tiesimui per valstybinę žemę (jeigu planuojama, kad tinklai bus tiesiami valstybinėje žemėje), atlikti topografinius matavimus.

©2024 Inžineriniai statiniai. Visos teisės saugomos.

12 metu partneris

Siųsti laišką

Kilo klausymų? Rašykite mums! Pasistengsime susisiekti su jumis kaip įmanoma greičiau.

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?